KONST / Litografier / Färglitografi 11729081
*
nr 1172 9081
Paul Wunderlich
(1927-2010), Tyskland
Färglitografi, Paul Wunderlich (1927-2010), signerad och numrerad 165/1000, motivet: 54x41
Paul Wunderlich, tysk målare, skulptör och grafiker född 1927 i Eberswalde, död 2010 i Saint-Pierre-de-Vassois i Provence.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2018
kl 20:53:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/3 06:55:18
1
150 kr
21/3 18:13:00
2
150 kr
21/3 18:13:00
1
150 kr (Budbetjänt)
21/3 18:13:07
2
200 kr
26/3 19:40:16
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Paul Wunderlich
Paul Wunderlich, tysk målare, skulptör och grafiker född 1927 i Eberswalde, död 2010 i Saint-Pierre-de-Vassois i Provence.
Läs mer om Paul Wunderlich
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad paul wunderlich
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
-
4057 Färglitografi
Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:48
-
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:51
*
Paul Wunderlich
Paul Wunderlich, tysk målare, skulptör och grafiker född 1927 i Eberswalde, död 2010 i Saint-Pierre-de-Vassois i Provence.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Paul Wunderlich
nr 1172 9081
Paul Wunderlich
(1927-2010), Tyskland
Färglitografi, Paul Wunderlich (1927-2010), signerad och numrerad 165/1000, motivet: 54x41
Paul Wunderlich, tysk målare, skulptör och grafiker född 1927 i Eberswalde, död 2010 i Saint-Pierre-de-Vassois i Provence.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/3 06:55:18 | 1 | 150 kr |
21/3 18:13:00 | 2 | 150 kr |
21/3 18:13:00 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
21/3 18:13:07 | 2 | 200 kr |
26/3 19:40:16 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Paul Wunderlich
Paul Wunderlich, tysk mÃ¥lare, skulptör och grafiker född 1927 i Eberswalde, död 2010 i Saint-Pierre-de-Vassois i Provence.Läs mer om Paul Wunderlich
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad paul wunderlich
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27 -
4057 Färglitografi
Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:48 -
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:51